Tartusse tuleb 1000 välismaalast aastas

Tartu linnas elab inimesi paljudest maailmanurkadest. Meie üritustel saab

  • tutvuda teiste kultuuridega
  • aidata uustulijatel Eesti kultuuri mõista
  • aidata kaasa uute inimeste kohanemisele
  • laiendada oma võrgustikku

MIS TOIMUB? VAATA JA VÕTA OSA!

Kultuur

PALJUKULTUURILINE TARTU

Kas tead, et Nowruzi ajal pannakse lauale 7 eset, mille nimed algavad pärsia keeles "s"-tähega?
Tartus elab üle 100 erineva rahvuse - kõik oma erinevate tähtpäevade ja kultuuridega. Me tähistame koos Tartu mitmekesisust - tule kampa, tähistama kaastartlaste tähtpäevi ja festivale!

Aita kaasa

EESTI KEEL

"Palun ühe musta kohv!" - "Sure! Big or small?" Seda juhtub alalõpmata, et saadame eesti keele õppijad poodi ja kohvikusse eesti keelt harjutama, aga teenindaja läheb lahkelt üle inglise keelele. Ja kui eesti sõpru veel ei ole, jääbki tunnis õpitu kasutamata ja kaob. Rahvusvaheline maja teeb iganädalaseid tasuta keeletunde, lisaks aga pakume võimalust toetada eesti keele omandamist töökohal, koolis ja mujal. Meil on palju kogemusi ja kasutame mitmekesiseid metoodikaid!

Aktiivne

AVASTAME KOOS EESTIMAAD

Eestis elades on välismaalastel sageli keeruline leida enda suhtlusringkonda eestlasi - ja nii tekib oht, et õiget Eestit ei näegi. Seepärast korraldame Eesti avastamise tuure, millest on väga oodatud osa võtma kõik, kes tahavad Eesti ilu teistega jagada.

Kultuur

TOIDUÕHTUD

Mida tead Nigeeria toidust? Või kuidas maitseb porgandimahl safranijäätisega? Korraldame toiduõhtuid, kus saab õppida erinevate välismaalt Tartusse tulnud inimeste käe all väga erinevaid asju - täidetud kurke marineerimisest köögiviljalasanjeni.

Aktiivne

SPORT

Meie eesmärk ei ole mitte profisort, vaid pigem  teha koos midagi toredat - mängida jalgpalli või võrku, vahel hoopis teha joogat või tutvuda võitluskunstidega. Tule kampa!

(Aga meil on ka oma jalgpallimeeskond!)