Mida me teeme? 

Aitame Tallinnas, Tartus ja Pärnud väljastpoolt Euroopa Liitu (nn kolmandate riikide) uussisserändajatel spordi kaudu paremini Eestis kohaneda: leida sportimisvõimalusi ja nende kaudu võrgustikku.
Selleks aitame uussissrändajaid sportlike tegevuste leidmisel ning toetame  sporditegevustes ja – treeningutes osalemist nõustamiste ja erinevate ürituste kaudu, samuti vabatahtlike abiga. Vajaduse korral saame sporditegevustes osalemiseks ka majanduslikku toetust pakkuda.

Miks me pakume abi?

“Ma olin sellest spordihallist paar korda mööda jalutanud ja otsustasin minna sisse ja küsida, kas seal basseini on. Aga see osutus keerulisemaks kui ma arvasin, sest inimene, kes istus vastuvõtuletis, ei rääkinud inglise keelt ja mina veel eesti keelt ei oska. proovisin ühte- ja teistmoodi, lõpuks istusin lihtsalt ootama, kuni tuleb keegi veel – ehk oskab tema inglise keelt.”
Mees PRANTSUSMAALT

Kus ja kellele? 

Spordiprogramm kestab kuni 2022. aasta septembri lõpuni kolmes linnas – Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Korraldame vahvaid spordiüritusi, mis toovad kokku kohalikud inimesed ja uussisserändajad. Aitame üles leida kohad, kus trennis käia, vajadusel aitame suhelda sporditegevusi pakkuva kohaga (nt kas on võimalik inglise keelega hakkama saada). Kui inimene pelgab esialgu üksi võõrasse kohta minna, aitame leida buddy, kes julgustuseks kaasa tuleks, kelle käest saaks küsida, kuhu täpselt minna või mida on vaja kaasa võtta.

Kõigi ürituste sisuga, toimumiskohtade- ja aegadega on võimalik end kursis hoida läbi järgmiste Facebooki gruppide: Sports in Tallinn, Sports in Pärnu ja Sports in Tartu

Lisainfot saad ka siit: Piret Maasik, piret@internationalhouse.ee, tel. 55636777

BUDDY-süsteem

“Esimest korda kui läksin küsima, kas saaksin tantsutrennis hakata käima ja milliseid trenne üldse on, tundisn end üsna halvasti: mul oli tunne, et administraator väga ei soovi minuga rääkida, inimesed ümberringi vaatasid imelikult. Ma ei saanudki vastuseid, mida tahtsin, mul hakkas nii ebamugav, et otsustasin loobuda.”
Naine LÄHIS-IDAST

Tule vabatahtlikuks!

Meil on väga hea meel, kui sulle meeldiks olla Tallinnas, Tartus või Pärnus buddy mõnele uussisserändajale! Temal on sellest palju abi, sina saad võimaluse tutvuda sellega, mis on lihtne või keeruline välismaalsele Eestisse tulles. Kindlasti on põnev rääkida ka sellest, millised harjumused või reeglid on tavapärased Eestis ja millised tema päritoluriigis. Ja võibolla saate ka sõbraks! Korraldame vabatahtlikele ka eraldi koolitusi ja üritusi.

Kui soovid rohkem teada, võta ühendust Piretiga: piret@internationalhouse.ee, tel. 55636777.

Kellega koos teeme?

Projekti „Siin me oleme“ viib ellu Tartu Rahvusvaheline maja /International House Tartu koos Tallinna Spordiliiduga.
Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.