Köömen on MTÜ Rahvusvaheline Maja algatatud sotsiaalne ettevõte, mis pakub autentset toiduelamust ja toob põnevad maitsed sulle koju kätte.

Samal ajal aitame toitlustamisvaldkonnast huvitatud sisserändajatel rakendada enda andeid, olla paremini valmis Eesti tööturu nõudmisteks ja saada sissetulekut.

Köömen kokkade seas on palju erineva taustaga uussisserändajaid, kuid suur osa meie meeskonnast on pagulastaustaga, kellel enamasti puudub ka eesti või inglise keele oskus. Osana oma tööst õpivad nad eesti keelt, koos käime läbi erinevad toitlustusvaldkonna reeglid, Eesti kliendi ootused toidule ja teenindusele ja palju muud,  mis on vajalik selleks, et saada hiljem hakkama mõnes restoraniköögis või avada oma toitlustus.

Kõik meie toidud ja retseptid on pärit Eestis elavate sisserändajatelt. Meie toit valmib armastusega, põlvest põlve pärandatud retseptide järgi. Meil on väga hea meel, et saame tuua need maisted Eesti lauale, aidates samal ajal sisserändajatel jõuda lähemale Eesti ühiskonnale!

Vaata KÖÖMNE FACEBOOK’i LEHTE ja KÖÖMNE KODULEHTE ja luba endale midagi põnevat!

 

Köömen ei oleks saanud reaalsuseks tänu meie toetajatele. Köömen tegevuste laienemist ning meie arenguprogrammi tegevusi toetab ka Avatud Eesti Fond läbi meie projekti “Ühiskonda läbi töö” ligikaudu 59 999,52 euroga, et saaksime toetada veelgi rohkem Eestis elavaid pagulasi ja uussisserändajaid.