Tartu Rahvusvahelise Maja algatatud sotsiaalne ettevõtte Köömen tegevusi toetab järgneva pooleteist aasta jooskul Avatud Eesti Fond läbi meie projekti “Ühiskonda läbi töö”

2021. suve lõpus otsustas Avatud Eesti Fond (AEF) toetada “Köömne” edasiarengut ligikaudu 59 999,52 euroga, et saaksime toetada veelgi rohkem Eestis elavaid pagulasi ja uussisserändajaid.

AEFi toetuse abil arendame välja edasi nii oma kliendibaasi, kui ka meie arenguprogrammi. Arenguprogrammis on meie eriline rõhk just eesti keele õppel ning AEF toel arendame välja töökohapõhise metoodika ning viibe ka selle ellu. Lisaks keskendume järjest rohkem ka meie mõju mõõtmisele, teheks selleks koostööd ka Norra partnerorganisatsiooniga.

Miks? Selleks, et

aidata tööturule ka neid sisserändajaid, kellel teel on takistusi, nagu nt keeleoskus või eelnev töökogemus

“Mulle meeldib Köömeni paindlikus – see aitab meil suhelda eesti kogukonnaga ja vahetada kultuure. Köömen aitas mul ennast leida ja teada, mida ma tahan.

– Iman

saaksime pakkuda maitserõõmu kõigile soovijatele, sest täna veel võib juhtuda, et mitu tellimust korraga käib üle jõu

“Mitte ainult köömen, vaid ka kümned teised idamaised vürtsid ja ürdid, millele nimegi ei oska anda. “Köömnest” saavad kiiduväärt maitseelamuse nii soolasesõber kui ka maiasmokk. Omalt poolt tunnustaks lisaks ka sõbralikku ja kliendi soovidele väga vastutulelikku teenindust”

– Kersti Kivirüüt

“Köömen” alustas oma tegevust 2019. aastal ja meil on olnud töö- ja elamusterohke kasvuaasta. Aitäh kõikidele klientidele, kokkadele ja vabatahtlikele! Ja kui tahad päris Lähis-Ida toitu, siis mis muud, kui et “Köömnest” tellima!

Tahan tänada maitsva sünnipäevapeo eest! Kõik külalised kiitsid ning mitmed, kes olid Süüria naaberriikides viibinud tunnustasid, et maitsed olid igati ehedad.

Edith Eskor