Tartu Rahvsvaheline Maja on alati töötanud erinevate kogukondadega, loomise hetkest saadik. Algul töötasime Lähis-Idas, siis aina rohkem Eestis. Kunst ja kogukonnad on meie jaoks aga uus teema! Kuna me oleme nüüd Maailma Maaliiniga osa Tartu 2024 – Euroope kultuuripealinnast, püüame sellel teemal targemaks saada. Seepärast koguneme me selle aasta suvel (30 kunsti ja kogukondadega seotud inimest Leedust, Lätist, Eestist, Rootsist ja Taanist), et jagada oma kogemusi. Osalevateks organisatsioonideks on Idėjų blokas LT (Leedu), End Ecocide Sweden (Rootsi), Mahekeskus (Eesti), Kallid ja Pai (Eesti), Center for Magtanalyse (Taani), Pingvini (Läti) ja Active Rainbow (Läti).

Mida me sellest loodame saada?

Aastatel 2022-2023 korraldame Lõuna-Eestis erinevaid põnevaid sündmusi, millel kohtuvad Eestisse mujalt elama asunud inimesed ja kohalikud inimesed.

Sündmused on erinevad, kord teeme Jaapani päeva, teinekord jällegi kultuuribrunch´i või hoopis toidutöötoa või kriketimängu!

2023. aastal aga jätkame samades kogukondades kunstiprogrammiga ja töö võtavad üle meie kunstnikud: Patrick McGinley, Jane Remm, Barbara Lehtna ja Katrina Duka. Kunstnikud hakkavad koos kogukondadega looma marsruut-etendust, mille eesmärk on näidata Lõuna-Eesti erinevaid kogukondi. Ja me tahame, et töö kogukondadega oleks kõigile osalejatele positiivseks kogemuseks!

Sügistalv 2022

Pärast seda, kui oleme kokku saanud, arutanud ja koos katsetanud, püüame rakendada uusi mõtteid ka enda töös, juba eelprogrammi ajal. Selleks, et aru saada, mis toimib, sest ikka võib olla nii, et mis töötab ühes kontekstis, ei tööta teises. Peamine saadud ideede testimine toimubki alates 2022. aasta suve teisest poolest kuni aasta lõpuni, Võrumaal ja Valgamaal. Pärast seda, kui oleme erinevaid asju katsetanud, küsime tagasisidet osalejatelt. Ja siis ongi eelprogramm otsas ja kunstnikud hakkavad tööle!

Projekti Creative exchange for community cohesion: the power of arts when co-creating with communities toetab Põhamaade Ministrite Nõukogu  Nordic Council of Ministers’ Grant Programme for Nordic-Baltic NonGovernmental Organisations’ (NGO) Cooperation 2021 Estonia