Maailma Maaliin on kogukonna- ja kunstiprogrammiga, mille fookuses on avada Lõuna-Eesti keelelist ja kultuurilist mitmekesisust.

Kogukonnaprogramm

Maailma Maaliini kogukonnaprogramm on aastatel 2022-2023 toimuv tegevuste sari, mis pakub Valgamaa ja Võrumaa elanikele võimaluse saada tuttavamaks Lõuna-Eestisse teistest riikidest elama tulnud inimeste kultuuridega. Ja vastupidi – teistest riikidest tulnud inimesed saavad võimaluse avastada enda jaoks päris Lõuna-Eestit.

Miks?
International House Tartu töötab igapäevaselt inimestega väga erinevatest riikidest ja me teame, kui palju huvitavat ja toredat on neil pakkuda. Tartus oleme juba mitmeid aastaid teinud põnevaid töötubasid (Sri Lanka toidust Palestiina käsitööni), tähistanud siin elavate välismaalaste tähtpäevi, korraldanud elavaid raamatukogusid, katsetanud teiste
kultuuride mänge ja spordialasid, teinud ühiseid pika laua hommikusööke, mis annavad võimaluse kogeda erinevaid
põnevaid maitseid ja jagada lugusid, rääkinud loodusest ja inimestest ning kaasanud välismaalasi kogukonnale
oluliste tööde ärategemisse.

Meie meelest oleks tore, kui ka teistes Lõuna-Eesti kohtades saaks tutvuda uute inimeste ja kultuuridega ja kogeda Mehhiko surnutepäeva või India valgusfestivali, ilma et peaks reisima seitsme maa ja mere taha.

Kunstiprogramm

Maailma Maaliini kogukonnaprogrammist kasvab välja kunstiprogramm – marsruut-etendus, mille otsesteks või kaudseteks kaasloojateks on kogukonnad, aga nüüd juba koos kunstnikega. Selle koostöö tulemusena sünnib 2024. aastaks marsruut-etendus, mis viib külastaja rännakule, mis avab Lõuna-Eesti erinevate siin elavate inimeste silmade läbi. Marsruut-etendusel viib buss külastaja erinevatesse peatustesse, ja igas peatuses ootab reisijat kunstikogemus (tantsuetendus, heliline kogemus, installatsioon, kummitustuur, toiduantropoloogiline kogemus, performance vm). Peatused on loodud erinevate kunstnike poolt, kes avavad erineva nurga alt ja erinevate meediumitega rände, kooseksisteerimisega ja inimlike kokkupuutepunktidega seotud teemasid.

Maailma Maaliini projekt on osa Tartu ja Lõuna-Eesti kultuuripealinn 2024 programmist.