20. juuni on rahvusvaheline pagulaspäev ning juba teist aastat järjest pakub Tartu Rahvusvaheline Maja sel päeval võimalust astuda sammuke lähemale inimestele, kes on pidanud oma riigist lahkuma ja on Eestis uut elu alustanud.

Pagulaspäeva märksõnadeks on toidud, kogemused ja lood.

Tule nautima Süüria ja Egpituse külaliskokkade poolt valmistatud imemaitsvaid toite kahes imetoredas Tartu restoranis:


Krempel teeb süüa Iman Süüriast ja tema roogasid pakutakse lõunapakkumiste ajal, alates 12.00 ja kuni toitu jätkub (orienteeruvalt 15.00)


GenGöök kostitab sel päeval Egiptuse veganroogadega 15.00-20.00, mida valmistab Engie.

Genklubis toimub 18.00-20.00 ka Elav raamatukogu, mis toob pagulaspäevale naljakaid, liigutavaid, kaasahaaravaid ja mõtlemapanevaid lugusid. Raamatuteks on sel päeval inimesed, kes on erinevatest kohtadest Eestisse elama tulnud. Meie Elavas raamatukogus on “raamatuid” Iraanist, Nigeeriast, Süüriast, Tadžikistanist, Iraagist ja Hong Kongist. Külasta meie raamatukogu, vali välja just sind huvitav raamat ning vaata korraks maailma teise inimese silmade läbi!

Neid, kes aga tahavad lugude kuulamise asemel proovida hoopis ise korraks pagulaste kingadesse astuda, ootab Aparaaditehases “Medusa” rollimäng, mis annab osalejatele aimu, mida tähendab põgenikustaatus läbi võimendatud temaatilise kogemuse.

Pagulaspäeval pakub toitu sotsiaalne ettevõte Köömen, mille eesmärk on aidata pagulastel kiiremini tööturule jõuda. Köömen pakub toitu paljudel festivalidel, aga saab tellida ka cateringi.

Üritusi toetab ÜRO Pagulasamet (UNHCR) ning Elava Raamatukogu üritust toetab lisaks ka Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.