Uussisserändajate kohanemise toetamise koolitusele on oodatud on nii õpetajad, kooli sotsiaalpedagoogid ja -psühholoogid ja teised kooliinimesed, kes juba töötavad sisserändajatega või tahavad viia end selle teemaga lähemalt kurssi.

Toimumisaeg: 1.-2.11.2018
Koolitus algab 1. novembril kl 12.00 ja lõpeb 2. novembril kl 17.00
Tartust saab tulla Pühajärvele bussiga, mis väljub 10.30

Toimumiskoht: Pühajärve Spa ja Puhkekeskus

Koolitus on osalejatele tasuta.

Koolituse eesmärgiks on suurendada osalejate oskusi töötada uussisserändajatega. Räägime laste ja lastevanemate vajadustest, räägime uussisserändajate tavalistest kohanemisprobleemidest. Vaatleme konkreetseid juhtumeid selliste rändegruppide näitel, kes on Eestis uued (nt pagulased, araabia maadest tulijad). Koolitusse on kaasatud ka uussisserändajad ise.

Koolitusel osaleja saab teadmisi kultuurilistest erinevustest ja kohanemisprotsessi toetamisest, kommunikatsioonitakistustest, tööst tõlgi või tugiisikuga ning mõned soovitused keelelise toetamise kohta. Koolitusel saab teoreetilisi baasteadmisi, aga vaatleme ka praktilisi juhtumeid ja teeme läbi simulatsiooniharjutusi.

Registreerumiseks palume saata e-mail: info@internationalhouse.ee

Registreerumine avatud kuni 25. oktoobrini või kuni kohti jätkub. Koolitusel saavad osaleda 24 inimest – tahame, et grupp oleks õppimiseks optimaalse suurusega. Majutus on kahekesi toas, kui keegi tahab, võib ka üksi ööbida, aga sel juhul tuleb juurde maksta.

Lisainfo: info@internationalhouse.ee, tel 51 32 891

Koolitus toimub Eesti Pagulasabi projekti “Mobiilsete nõustamisgruppide käivitamine haridusasutustes põgenikutaustaga laste õppetööga seonduvate küsimuste käsitlemiseks” rahastusel, mida toetab Haridus- ja Teadusministeerium.