Me oleme tegutsenud aastast 2011 ja selle aja jooksul on olnud nii mõndagi. Alguses tegutsesime Ethical Links nime all ja töötasime eeskätt erinevate Lähis-Ida kultuuriorganisatsioonide toetamisega ning maailmaharidusega Eestis. 2015. aastal, kui Eestisse hakkasid tasapisi tulema esimesed rahvusvahelise kaitse saajad Süüriast, sai meile selgeks, et meie kompetentsi on vaja ka Eestis. Ja aastal 2017. saime aru, et meie tegevused, mis on suunatud uussisserändajate toetamisele ja inimestevaheliste kontaktide tekitamisele, on vajalikud veel palju laiemalt kui pelgalt Lähis-Ida tulijatele mõeldes. Nii sündis Tartu Rahvusvaheline Maja, mille eesmärgiks on liikuda sidusa ühiskonna poole.

Me tahame, et meil kõigil, kes me siin elame, oleks hea, et kõik tunneks end turvaliselt, et meie kõikide oskused ja teadmised leiaks kasutust. Me tahame, et meie ühiskonnas oleks rohkem mõistmist ja et keegi ei peaks tundma end tõrjutuna ja väljajäetuna lihtsalt selle pärast, et ta on mujalt pärit, räägib kodus mõnda muud keelt või alles kohaneb Eesti eluga.

Kolm aastat intensiivset tööd (2017-2020) möödusid kiiresti, ja siis tekkis meil vajadus aegmaha võtta ja enda tegevust paremini mõtestama: kas see, mida me teeme, toob kaasa soovitud tulemuse? Sellest sai alguse mõju hindase protsess.