Reede, 20.10.23
15.00-17.00 (soovi korral ka giidituur 14:00)

Eesti Arhitektuurimuuseum, Ahtri 2
Tallinn

Paljud õpetajad ja noorsootöötajad puutuvad kokku lastega roma* perekondadest. Mõnikord tekib perede ja koolide vahel arusaamatusi – mitte sellepärast, et kumbki osapool teadlikult neid tekitada tahaks, vaid sellepärast, et kogemused haridussüsteemiga võivad olla erinevad.

Tartu Rahvusvaheline Maja kutsub kahetunnisele seminarile, kus räägime roma perede ees seisvatest väljakutsetest ja arutame, kuidas neid leevendada. Räägime roma lapsevanemate kogemustest haridussüsteemi ja noorsootööga. Räägime ka roma kogukonna traditsioonilistest arusaamadest.

Roma kultuuri, roma kogukonna väljakutsete ja noorte ja perede poolt kogetud takistuste ja toe suurem mõistmine on oluline selleks, et saaks edukamalt koostöiste suheteni jõuda.

Seminaril räägime ka võimalustest kutsuda enda kooli roma kultuuri tutvustav sündmus.

Seminarile on oodatud haridustöötajad (koolijuhid, õpetajad, tugispetsialistid, KOV haridusspetsialistid) ja noorsootöötajad, aga ka kõik teised huvilised.

Seminaril jagavad enda mõtteid ja kogemusi

Anette Ross, roma keele ja kultuuri uurija, Helsingi Ülikool
Roma pered (lapsevanemad)

Foto: Märkmed haridusteemalisest arutelust roma noortega, 2023

Huvilised saavad enne seminari algust osaleda lisaks ka giidituuris Arhitektuurimuusemis, mis algab kl 14:00.

Registreeru palun siin 

Vajadusel saame väljastpoolt Tallinna tulijatel hüvitada kuludokumendi alusel ka sõidukulud. Meie eelarve on piiratud, nii et kui sul on võimalik saada kulu hüvitatud enda asutuse poolt, siis oleks tore, kui kasutaksite seda võimalust. Samas me ei tahaks, et kellelgi sõidukulu pärast tulemata jääks, nii et heameelega pakume seda võimalust.

Lisainfo:
Nastja Pertsjonok
nastja@internationalhouse.ee
51 32 891

Seminar toimub osana projektist “Rääkimata lood: Roma noored noorsootöös ja hariduses”,
mida toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur